Μπάσκετ: Πανηγύρισε την 7η νίκη του ο Πανναξιακός!

Δημοσίευση: 20.12.2015, 02:08
Τελευταία Ενημέρωση: 20.12.2015, 02:25

Ο Πανναξιακός πανηγύρισε το Σάββατο την 7η νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής, επικρατώντας εντός έδρας του Ιπποκράτη Κω με 58-57. Η αναμέτρηση ήταν εξαιρετικά αμφίρροπη με πολλές εναλλαγές και το σκορ στο ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες με 23-23...
Πανηγυρισμοί στο κλειστό της Νάξου (Φωτογραφία από paon.gr)

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ξεφύγουν με 6 πόντους (55-49) με την ολοκλήρωση του τρίτου δεκαλέπτου και παρά την αντεπίθεση των φιλοξενουμένων στα τελευταίο δεκάλεπτο, έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα με 58-57, χάρη σε δύο εύστοχες βολές του Χριστόδουλου στα 2.5" πριν από το τέλος.

Πρώτος σκόρερ για τον Πανναξιακό ήταν ο Χριστόδουλος με 25 πόντους, με τον Ασημακόπουλο να πετυχαίνει 17 πόντους από πλευράς ηττημένων και τους Σκούφη και Τσατάλα να προσθέτουν από 11.