Διακρίσεις αθλητών του συλλόγου Ταεκβοντο Αθλοπαιδεία Νάξου

Δημοσίευση: 21.11.2014, 18:39
Τελευταία Ενημέρωση: 21.11.2014, 18:56

Ο αθλητικός σύλλογος Ταεκβοντο Αθλοπαιδεία Νάξου συμμετείχε στο αγωνιστικό φεστιβάλ Kim a Liu το τριήμερο 31 Οκτωβρίου - 2 Νοεμβρίου στο Ολυμπιακό στάδιο πάλης Άνω Λιοσίων απ’ όπου επέστρεψε με σημαντικές διακρίσεις αθλητών του...
Η Κρασσά Γεωργία στην κατηγορία -53/2003 κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο

Επτά αθλητές του συλλόγου έλαβαν μέρος στο τουρνουά στο οποίο συνολικά συμμετείχαν 1355 παιδιά από όλη την Ελλάδα.

Στόχος και κατάκτηση των Ναξιωτών αθλητών ήταν η απόκτηση εμπειριών.

Οι αθλητές του συλλόγου Ταεκβοντο Αθλοπαιδεία Νάξου, ήταν (με τη σειρά που αγωνίστηκαν):

Γαλατερός Βαγγέλης, Κωστοπούλου Κυριακή, Κουτελιέρης Ανδρέας, Μαργαρίτης Γιάννης, Κρασσά Γεωργία, Μαργαρίτης Στέλιος, Ζευγώλη Κατερίνα.

Ο σύλλογος επέστρεψε στη Νάξο έχοντας στις αποσκευές του τη συλλογή πολύτιμων εμπειριών και αγωνιστικών εικόνων για όλους αλλά και για 2η συνεχόμενη χρονιά διακρίσεις  δύο αθλητών που ανέβηκαν στο βάθρο των μεταλλίων.

Η Κρασσά Γεωργία στη κατηγορία -53/2003 κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο και ο Μαργαρίτης Στέλιος στην κατηγορία -49/2005 κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το ασ​​ημένιο μετάλλιο.

Ο σύλλογος, επισημαίνει, ότι τηρεί την υπόσχεσή του για την παρουσία του σε μεγάλα αθλητικά γεγονότα και δίνει ραντεβού για το παννελήνιο κύπελλο 13-14 Δεκεμβρίου στην Αθήνα.