Τέσσερις ισοπαλίες

Δημοσίευση: 20.02.2011, 21:43

Ο Πανιώνιος πήρε «χρυσό» βαθμό από την ΑΕΚ (1-1). Ξάνθη-Λάρισα 1-1, Ατρόμητος - Άρης 0-0, Ολυμπιακός Βόλου - Ηρακλής 1-1.

Με γκολ του Κώστα Μήτρογλου στο 89΄ ο Πανιώνιος πήρε «χρυσό» βαθμό από την ΑΕΚ (1-1). Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με τον Νίκο Λυμπερόπουλο στο 45΄.

Ξάνθη - Λάρισα 1-1

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπόατενγκ στο 14΄, ενώ ο Ρομέου ισοφάρισε στο 38΄ για τους «βυσσινί» που παραμένουν στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Ατρόμητος - Άρης 0-0

Oι "κιτρινόμαυροι" της Θεσσαλονίκης είχαν δύο δοκάρια, με τους Μπομπαντίγια στο 60ο και Καστίγιο στο 90ο λεπτό.

Ολυμπιακός Βόλου - Ηρακλής 1-1

Ο Ολυμπιακός Βόλου δεν μπόρεσε να συνεχίσει την εντυπωσιακή του πορεία, καθώς παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Ηρακλή, στο «Πανθεσσαλικό στάδιο». Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη προηγήθηκε με το γκολ του Καπετάνου στο 13ο λεπτό του αγώνα, για να ισοφαρίσει η ομάδα της Θεσσαλονίκης στο 79' με πέναλτι του Μάρα.

Αδιαφιλονίκητο φαβορί

Το Σάββατο, ο Ολυμπιακός νίκησε τον Παναθηναϊκό με 2-1 στο "Γ. Καραϊσκάκης", στο ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής και είναι πλέον το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, καθώς αύξησε τη διαφορά του από τους "πράσινους" στους 10 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Μιραλάς στο 19ο λεπτό, για να ισοφαρίσουν οι "πράσινοι" στο 58΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λέτο και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Τζεμπούρ, στις καθυστερήσεις.