Πανναξιακός - Μανδραϊκός: 0-0

Δημοσίευση: 29.09.2013, 15:02
Τελευταία Ενημέρωση: 29.09.2013, 16:22

Χωρίς τέρματα έληξε στο ΔΑΚ Νάξου ο πρώτος εντός έδρας αγώνας του Πανναξιακού στο πλαίσιο του Πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής, με το Μανδραϊκό, που παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι, που όμως δεν ήταν τόσοι ώστε να γεμίσουν τις κερκίδες. Έχασε ευκαιρίες στο 2ο ημίχρονο ο Πανναξιακός

Ο Πανναξιακός αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Μπονιάκο και τον τιμωρημένο Βούλγαρη, ενώ ο Ντούκα, που τραυματίστηκε στα Ζωνιανά συμμετείχε στον αγώνα.

Στο 15΄ αποτυχημένη ήταν η εκτέλεση έντονα αμφισβητούμενου πέναλτι από το Μανδραϊκό, που απέκρουσε ο Γιουργούσης.

Στο 43΄ κινδύνεψε για δεύτερη φορά η εστία του Πανναξιακού.

Το αποτέλεσμα θα μπορούσε να ήταν υπέρ του Πανναξιακού σε σχέση με την επίδοση που είχε στο 2ο ημίχρονο του αγώνα.

Την Κυριακή 6 Οκτωβρίου ο Πανναξιακός αγωνίζεται στις 16:00 το απόγευμα στη Ραφήνα με τη Θύελλα για την 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.