Νίκη του Άρη

Δημοσίευση: 06.02.2011, 00:26
Τελευταία Ενημέρωση: 06.02.2011, 00:49

Με δύο γκολ του Νέτο στο 29’ και στο 75’, ο Άρης νίκησε 2-1 την ΑΕΚ μέσα στο ΟΑΚΑ.

Σημαντικά παιχνίδια περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 21ης ημέρας του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Το σημαντικότερο ματς του προγράμματος θα διεξαχθεί στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται τον Παναθηναϊκό. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προέρχεται από τη νίκη επί του Ολυμπιακού και την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου και θέλει τους τρεις βαθμούς για να συνεχίσει την ανοδική πορεία της. Από την άλλη πλευρά ο Παναθηναϊκός θέλει μόνο τη νίκη για να συνεχίσει με αξιώσεις το «κυνήγι» του Ολυμπιακού και της πρώτης θέσης της βαθμολογίας.

Σαφώς πιο εύκολο έργο θα έχει ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός, ο οποίος θα υποδεχθεί στον Πειραιά την Ξάνθη και είναι το λογικό φαβορί για τη νίκη.

ΑΕΚ-Αρης 1-2

Με δύο γκολ του Νέτο στο 29’ και στο 75’, ο Αρης νίκησε 2-1 την ΑΕΚ μέσα στο ΟΑΚΑ. Για τους γηπεδούχους ισοφάρισε προσωρινά ο Μπλάνκο στο 51’. Η ΑΕΚ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ματέος με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πανσερραϊκός-Ηρακλής 1-2

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο Ηρακλής μέσα στις Σέρρες με 2-1 επί του Πανσερραϊκού και πήρε βαθμολογική ανάσα, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που εδραιώθηκαν στην ουρά της βαθμολογίας. Ο «γηραιός» προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τον Μαχόπ (15’) και πέναλτι του Μάρα (41’), ενώ ο Πανσερραϊκός μείωσε με τον Λεοζίνιο (55’).

Αστέρας Τρίπολης-Λάρισα 1-1

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12’ με τον Καρέρα και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 35’ με τον Ρομέου.