ΑΚ Χαλκίδας (ΧΒΑ) - ΑΠΑΣ Τα Φανάρια: 70-64

Δημοσίευση: 08.12.2019, 20:47
Τελευταία Ενημέρωση: 08.12.2019, 21:05

Η ΧΒΑ έδειξε και πάλι τη δυναμική της έδρας της κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση το μεσημέρι της Κυριακής 8 Δεκεμβρίου στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστική του Πρωταθλήματος της ΓΆ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), κόντρα στο φορμαρισμένα Φανάρια Νάξου και διατήρησε το αήττητο...

Η ομάδα της Χαλκίδας κατάφερε να διατηρεί ένα προβάδισμα 7-8 πόντων στη λήξη των τριών πρώτων δεκαλέπτων και να διατηρεί το αήττητο στη έδρα της .

Η ομάδα της Νάξου κατάφερε να μειώσει σε 66-64 στο τελευταίο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι έδειξαν την απαραίτητη ψυχραιμία στις βολές για να φτάσουν εν τέλει στη νίκη.

Κομβικός για τους νικητές ήταν ο Στεφάνου με 19 πόντους(14 στο πρώτο εικοσάλεπτο) και ο Μπρατσιάκος που πέτυχε μεγάλα σουτ στη 4η περίοδο τελειώνοντας την αναμέτρηση με 14 πόντους.

Από την άλλη, ο Χονδρόπουλος και Προδρόμου είχαν από 20 πόντους για τον ΑΠΑΣ.

ΧΒΑ - Φανάρια Νάξου 70-64

Διαιτητές: Τσαχάκης-Κονταράτος.

Τα δεκάλεπτα: 15-8, 29-23, 49-41, 70-64

ΧΒΑ (Καλογήρου-Μπρατσιάκος): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 14 (3), Παπάδης 7 (1), Στεφάνου 19 (2), Κατσούλας 5, Σταθόπουλος Ε., Σταθόπουλος Δ. 3, Μητσιμπόνας 7 (1), Γεωργιάδης 9 (1), Αναστασόπουλος, Φραγκούλης, Σιδέρης 6.

ΦΑΝΑΡΙΑ ΝΑΞΟΥ (Αλμπάνης-Αθανασιάδης): Κοντσές 7 (1), Σεϊντίνι, Χονδρόπουλος 20 (4), Πολίτης, Μάκαρης 12 (1), Προδρόμου 20, Καραγιάννης, Χάρος 5, Δίπλαρος, βουτυρόπουλος, Ζαφειρούδης, Μυλωνάς.